Sosyal Medya:
Tuzlukçu Belediye Başkanı
Nurettin AKBUĞA
ANKET
  • Yeni Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz

  • Beğendim
  • İyi
  • Fena Değil
  • Kötü
DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARININ AÇILIŞI BUGÜN GERÇEKLEŞTİ
Tarihi: 2022-06-27
Belediyemiz ile ENERYA tarafından imzalanan doğalgaz protokolünün ardından, altyapı çalışmalarının başlaması için açılış töreni İlçe Kaymakamı İsa BERTAN, Belediye Başkanı Nurettin AKBUĞA, Enerya Konya Yapım Müdürü Halil ÖZTÜRK ve Enerya Batı Bölgesi İşletme Müdürü Mehmet UZELLİ, İlçe Protokolü, Mahalle Muhtarları ve Vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.
Tören bir dakikalık, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış öncesi Kuran-ı Kerim okundu ve kurban kesildi.
Açılış programında konuşan Başkan AKBUĞA çalışmalarla ilgili şu sözleri dile getirdi:
“İlçemize doğalgaz getirilmesi konusunda Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ederek böylesine önemli bir çalışmanın hayata geçirilmesine katkı sağladık. Vatandaşlarımızın uzun süredir doğalgaz konusundan talepleri vardı. Kış aylarında evlerinde daha ekonomik şekilde ısınmak isteyen vatandaşlarımız için doğalgaz büyük bir alternatif sağlayacaktır. Yine yoğun geçen kış şartlarında evlerini bırakıp şehirlere göç eden vatandaşlarımız, bu imkan sayesinde kış aylarını da memleketlerinde geçirme fırsatı bulacaktır. İlçemize doğalgaz hattının döşenmesinde katkı sağlayan, bizlerden desteklerini esirgemeyen; EPDK Doğalgaz Piyasası Daire Başkanı Hüseyin TAŞDEMİR, Enerji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Ömer ERDEM, Enerya Bölge Direktörü Mürsel PARLAK, Enerya Konya Yapım Müdürü Halil ÖZTÜRK, Enerya Batı Bölgesi İşletme Müdürü Mehmet UZELLİ’ye şahsım ve İlçe halkım adına teşekkür ederim. Şimdiden doğalgazın İlçemize hayırlı olmasını diliyorum”,
Bu Haberi Faydalı Buldunuzmu ? :
Gönder
DİĞER HABERLER
Kardeş Belediyelerimiz