Sosyal Medya:
Tuzlukçu Belediye Başkanı
Nurettin AKBUĞA
ANKET
  • Yeni Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz

  • Beğendim
  • İyi
  • Fena Değil
  • Kötü
2015 FESTİVALİMİZ
 18.tuzlukçu Festivalimiz Yaşanan Terör ve Şehit Haberleri ile İptal edildi.
 
  Tuzlukçu belediyesinin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 18. Üzüm-Karpuz festivali 2015 yıl da da coşkuyla kutlanacaktı: Ancak;
"Ülkemizde yaşanan Terör olayları ve Peşpeşe Gelen Şehit Haberleri ile Başkan ve Meclis Üyelerimiz tarafından Festival Programı İptal edildi.
İlçe Halkı tarafından saygıyla ve Büyük övgüyle söylenen bu davranış, Festivalde konser verecek Sanatçılarımız tarafından da anlayışla karşılandı.Belediyemiz koporasını,
sözleşmesini imzaladığı Sanatçı ve Tüm Organizatörlerle karşılıklı olarak Sözleşmelerini "İPTAL ETTİ "
(Ankaralı Ayşe, Hamiyet, Selda Bağcan, Pınar Dilşeker, Töre Anadolu ,Mustafa Yıldızdoğan, Şirin Üstün  ve Özlem özdil )sahne alacaklardı.
 2015 Yılı Festival Proğramı Şu Şekilde hazırlanmıştı.
 
                                  8 ÜNLÜ SANATÇI TUZLUKÇU' DA KONSER VERECEKTİ..
 
Festival kapsamında Sünnet Şöleni, Mahalli At Yarışları, Müzik Şöleni, Kültür ve Sanat etkinlikleri, Sergiler ( Fotoğraf, Resim vb.  sergileri de) yer alacaktı.. 
 Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa  "Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanlığımın ilk döneminde 17. sini düzenlediğimiz Üzüm- Karpuz Festivalimiz bazı eksikleri olmasına rağmen , bugüne kadar yapılan festival ve  şenliklerin de en görkemlisi oldu.
Çevre ve yöre halkımız festivale hayli ilgi gösterdi. Bu yıl düzenleyeceğimiz festivalin hazırlıkları kapsamında yöre çiftçimizin hasat sonuna denk gelen Eylül ayında yapmayı uygun gördük. Festivaller bir yörenin tanıtımında en önemli etkendir. Yöre  çiftçilerimizin yetiştirdikleri üzüm, karpuzu, pekmezi ve ilmek ilmek dokunan ipek halımızı tanıtmayı, Dünyaya duyurmayı amaçlıyoruz.  Ayrıca ata sporumuz olan mahalli at yarışlarımızın devamını sağlamak bu spora ilgiyi artırmak at sporuna ilgiyi daha da üst seviyelere çekmeyi hedefliyoruz. 
Festivalimizin gerçekleştirmek için bizlere İç Anadolu Belediyeler Birliği, İstanbul Avcılar Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği bugüne kadar hem maddi hem de  manevi olarak hayli destek sağladılar.   Ayrıca kardeş belediyelerimiz de düzenleyeceğimiz festivale renk katmayı, destek vermeyi istediklerini belirttiler. 
Yoğun bir hasat sezonu geçiren çiftçilerimizi ödüllendirerek, onları daha kaliteli ürün yetişmeye teşvik etmek amacıyla ödül vermeyi düşünüyoruz. Çiftçilerimizin  bu yorgunluklarını, Festival kapsamında düzenleyeceğimiz  müzik şöleni ile pekiştirmeyi amaçlıyoruz" Demişti.
 
 Ankaralı Ayşe, Deniz Toprak ,Hamiyet,  Pınar Dilşeker, Selda Bağcan, Özlem Özdil, Töre Anadolu ve Mustafa Yıldızdoğan ile ilçe' de düzenlenen Festivalde konser vermeleri için anlaşma  anlaşma sağlanmıştı, Ancak; Ülkemizin yaşadığı sorunlar yüzünden Her yerde olduğu gibi ilçemizde de Program iptal edildi.
Kardeş Belediyelerimiz